Logopedia medialna – sposób na Twoją pewność siebie

Publiczne przemówienia, prowadzenie szkoleń, praca w teatrze, bycie dziennikarzem – działalność w obrębie zawodów, w których niezbędna jest prawidłowa emisji głosu, wymaga szczególnego zadbania o to, w jaki sposób pracuje się ze słowem. Poza tym, że wszelkie wystąpienia generują wiele stresu, są szansą na nabycie lub polepszenie swoich umiejętności miękkich, które stały się niezwykle pożądane nie tylko przez pracodawców, ale również poprawiają komfort codziennego życia. Dlaczego akurat logopedia medialna jest ciekawym rozwiązaniem na polepszenie swoich kompetencji, a także wyeliminowanie z pozoru skomplikowanych problemów związanych z mową? Jako specjalista z Warszawy, uchylę rąbka tajemnicy i pokrótce postaram się przybliżyć istotę logopedii medialnej.

Czym jest logopedia medialna?

Logopeda medialny wychodzi poza ramy medycyny. Oprócz ćwiczeń mających na celu poprawienie emisji głosu, leczenia skoncentrowanego na pozbyciu się seplenienia w terapii dopasowanej do konkretnych potrzeb, zajmuje się między innymi ukazaniem odpowiednich technik autoprezentacji (w tym skupienia się na dykcji, pracy z narzędziami, takimi jak mikrofon czy kamera), budowania brandingu osobistego oraz odpowiedniego interpretowania tekstów, z którymi na co dzień ma do czynienia dana osoba. Nie ma wątpliwości co do tego, że do konkretnej grupy, do której kierowany jest przekaz, należy dopasować zarówno ton głosu, szybkość mówienia, jak i też swój wygląd. Tego wszystkiego dowiesz się podczas współpracy ze mną – logopedą z WarszawyUrsynów.

Twoja praca opiera się na budowaniu kontaktów? Prowadzisz biznes, chcesz zostać dziennikarzem? Jesteś nauczycielem? Myślisz o studiach aktorskich, działalności w polityce, a może w marketingu czy public relations? Nie wahaj się i wybierz moje szkolenia z retoryki, wystąpień publicznych, a także z medycznej strony logopedii medialnej. Warszawa, ul. Pustułeczki 9D – zapraszam do gabinetu!